None

OTHER NEWS

On the 20th of February 2017 Nina Burnevich will give a lecture for artists and students in Lviv Academy of Art. Participation in the workshop is free !!!

READ MORE

On the 4th of February was organised master class of petrykivka painting for all who wants to study this decorative style.

READ MORE

Емалі Олексія Коваля - талісмани багатства

28 Mar 20:24

В Одеському музеї західного і східного мистецтва проходить виставка картин Олексія Коваля «Всі шляхи ведуть до моря», виконаних в старовинній техніці гарячої емалі. Твори мистецтва з емалі підкорюють не тільки чистотою кольорової палітри і різноманітністю художнього оформлення, але і надзвичайним блиском, яскравістю, міцністю і довговічністю, що робить цю техніку такою популярною і особливою.
Автор робіт, представлених на виставці в музеї, емальєр Олексій Коваль, не просто художник, він - філософ і винахідник. Масштаб емалевих робіт Олексія вражає. Більшість картин, це, не просто вишукані прикраси для цінителів і колекціонерів, але в першу чергу - дорогоцінні твори мистецтва, кожний з яких створювався місяцями і навіть роками.
Мистецтво емалювання дуже давнє. У багатьох музеях світу зберігаються дивовижні експонати, що підтверджують цінність виробів з емалі і причастя цього виду мистецтва до ювелірної справи.
В Єгипті фараони носили прикраси з емалевими вставками. Ювелірним мистецтвом займалися майстерні при палацах і храмах. У Мікенах (Греція) були знайдені металеві предмети з упаяними пластинками скла, забарвленими в синій колір, виготовлені між 1425 і 1300 рр. до н. е. Ці предмети можна вважати найдавнішими з відомих знахідок.

Виробництво емалей виникло в далекій давнині: воно було відомо єгиптянам і асирійцам, від яких перейшло до греків і римлян. До нашого часу дійшли рідкісні за красою прикраси давньоєгипетських майстрів, серед них діадема цариці Сіт-Хатор. Майстри Ірану VI-IV століть до н. е. покривали масивні браслети химерними візерунками з синьої перегородчастої емалі. У середні століття ця техніка декорування предметів інтер'єру стала однією з найулюбленіших на Заході і Сході.
Майстри з Дамаска досягли досконалості в обробці емалями ефесів шабель і мечів. Помітний слід залишили китайські ремісники. Особливо гарними є шкатулки круглої форми з рослинним орнаментом, покриті емалями п'яти-шести кольорів. Від індійських ювелірів епохи Моголів збереглися золоті і срібні підвіски, прикрашені червоною, блакитний, зеленою емаллю. Нарешті, в Європі, на півдні Франції, виник в XII столітті найбільший центр емальєрної справи Лімож. Іншим місцем виробництва емалей була Візантія.
Зразком східної техніки емалювання є невелике, покрите з обох сторін перегородчастої емаллю блюдо. Згідно з написом, воно належало еміру Давуд (1119- 1144 рр.), який мав резиденцію в верхів'ях Тигра.
Емальєрне мистецтво пройшло довгий шлях розвитку, який почався ще в древніх цивілізаціях: Стародавній Єгипет, Китай, Індія і Візантія стали місцем народження цього дивовижного сплаву, який поступово дійшов до середньовічної Європи, а потім поширився і на територіях України та Росії.

Яскравість і насиченість фарб, свіжість кольорів, блиск і розкіш, рівна своєю красою сяйва дорогоцінних каменів і багаті художні можливості - ось неповний перелік тих якостей, які протягом століть і до сьогоднішнього дня залучали до емалі графіків, скульпторів, монументалістів, живописців і ювелірів. Процес з'єднання дорогоцінного металу і скла, інкрустація металу кольоровими вставками - все це було відомо майстрам Стародавнього Єгипту, Китаю та Індії. Давнє мистецтво емалювання цінувалося дуже високо, що обумовлено трудомісткістю технічного виробництва, складністю приготування самої емалевої маси. Так, у Візантії мистецтво емалювання було доведено до досконалості. У другій половині VI століття під час будівництва Софійського собору в Константинополі імператором Юстиніаном виготовлялася фініфть для його вівтарного золотого престолу.
Епоха модерну відродила любов ювелірів до емалі по-новому. Так, Рене Лалік, французький ювелір і скляних справ майстер, один з видатних представників ар-нуво, любив експериментувати зі склом. Незвичайне кольорове скло і скло з нанесеною на нього патиною (кольоровою емаллю) - характерна особливість творів Лаліка.
Сьогодні емаль зайняла своє особливе місце в ювелірній справі, в оформленні інтер'єрів, в дизайні і крім традиційних виробів з емалі, цей матеріал проник навіть в архітектуру, як один з найміцніших матеріалів, що зберігають колір і структуру. Особливість емалі - яскраві фарби, блискуча гладка поверхня, глибина та інтенсивність кольору. Всі ці якості вимагають від майстра композиційного рішення.
Робота з емаллю - складний процес. Однак в результаті саме такої кропіткої праці кінцевим результатом стає «вічне» зображення, що володіє необмеженою художньою цінністю.
Купуючи картину в техніці гарячої емалі, Ви стаєте власником рідкісної цінності, яка може зберегтися на довгі роки. А довговічність - одне з головних достоїнств емалі: вона не стирається, не розпадається під впливом вологості і світла, не змінює колір і не вицвітає.

Побачити красу сучасної емалі можна до 13 квітня на виставці майстра Олексія Коваля "Всі шляхи ведуть до моря" в Одеському музеї західного та східного мистецтва.